KamČůZeK

Jak dlouho se dožije laboratorní potkan?

Pořidil jsem si potkana a zajimá mě jak dlouho se mi dožije?

Nejlepší odpověď
roxy52

Můj potkan se dožil něco málo přes dva roky.Byl suprový.Jak jen to bylo možné,pořát byl se mnou.Do svoji klece se chodil jenom ,,vyvenčit" a najíst,jinak spal se mnou v posteli.Proto už nikdy žádného nechci.Dva roky života je hrozně málo a já to špatně nesu.Taky mě napadlo ochočit si miminko divokýho potkana,který se dožívá daleko víc,ale veterinář mě ho nedoporučil.Prý jsou povahově jiný,než laboratorní a ta divokost by v něm byla pořád.

Další odpovědi
ReHu

Předpokládám, že když sis ho pořídil a nevíš jak dlouho žije, že aspoň víš, jak se o něj starat.

mojitek

Potkan se doziva 2,5–3,5 roku pokud nezemre na nejaky druh rakovinneho nadoru.Tato pravdepodobnost je bohuzel dost vysoka..
Kazdopadne si precti neco o laboratornich potkanech a pamatuj ze potkan neni odpadkovy kos,cili nemel bys mu davat jen to co zbyde po obede atd.Nesmi teply,studeny,ko­reneny,cokola­du (i kdyz by se po ni mohl utlouct)atd.Davej mu 2 krat denne cerstvou vodu a kazdy den neco na obrouseni zoubku-tvrdy chleba atd.
Mí potkanci maji jako hlavni potravu ovesne vlocky a jako vitaminy jim davam vitaminy pro cincili(ty potkaní vitaminy proste nezerou),obcas davam ryzi,bramboru(u­varene,vychla­dle),syr,mrkev,ja­blko,jahodu.Ne­porizuj k tomu potkanovi dalsiho jedince opacneho pohlavi :o) Hlavne se mu venuj,hraj si s nim a uvidis jak k tobe prilne a jaka s nim bude sranda.
Jenom dodam,ze potkan je 8 krat cistotnejsi nez kocka a je taky chytrejsi..

panenka

potkan laboratorní se v ojedinělých případech dožije přes 3 roky věku.

Zdroj: http://www.pot­kani.info/index­.php?clanek=pot­kan