Pokročilý

Jak dlouho se dožije laboratorní potkan?

Pořidil jsem si potkana a zajimá mě jak dlouho se mi dožije?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Můj potkan se dožil něco málo přes dva roky.Byl suprový.Jak jen to bylo možné,pořát byl se mnou.Do svoji klece se chodil jenom ,,vyvenčit" a najíst,jinak spal se mnou v posteli.Proto už nikdy žádného nechci.Dva roky života je hrozně málo a já to špatně nesu.Taky mě napadlo ochočit si miminko divokýho potkana,který se dožívá daleko víc,ale veterinář mě ho nedoporučil.Prý jsou povahově jiný,než laboratorní a ta divokost by v něm byla pořád.

Další odpovědi:

Zlatý

Předpokládám, že když sis ho pořídil a nevíš jak dlouho žije, že aspoň víš, jak se o něj starat.

Zlatý

Potkan se doziva 2,5-3,5 roku pokud nezemre na nejaky druh rakovinneho nadoru.Tato pravdepodobnost je bohuzel dost vysoka..
Kazdopadne si precti neco o laboratornich potkanech a pamatuj ze potkan neni odpadkovy kos,cili nemel bys mu davat jen to co zbyde po obede atd.Nesmi teply, studeny, koreneny, cokoladu (i kdyz by se po ni mohl utlouct)atd.Davej mu 2 krat denne cerstvou vodu a kazdy den neco na obrouseni zoubku-tvrdy chleba atd.
Mí potkanci maji jako hlavni potravu ovesne vlocky a jako vitaminy jim davam vitaminy pro cincili(ty potkaní vitaminy proste nezerou),obcas davam ryzi, bramboru(uvarene, vychladle), syr, mrkev, jablko, jahodu. Neporizuj k tomu potkanovi dalsiho jedince opacneho pohlavi :o) Hlavne se mu venuj,hraj si s nim a uvidis jak k tobe prilne a jaka s nim bude sranda.
Jenom dodam,ze potkan je 8 krat cistotnejsi nez kocka a je taky chytrejsi..

Zlatý

potkan laboratorní se v ojedinělých případech dožije přes 3 roky věku.

Zdroj: http://www.potkani.info/index. php?clanek=potkan

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.