Hanny10

Jak dlouho se dobíjejí dobíjecí baterie do foťáku?

Když foták zahlásí, že je baterie vybitá a já dám tedy baterii nabít, za jak dlouho se dočkám dobité baterie?

Nejlepší odpověď
briketka10

záleží na typu nabíječky a typu baterií, některé nabíječky jsou rychlonabíjecí a baterie též a jiné ne..
Doplňuji:
na štítku, nebo v návodu by měla být uvedena doba nabíjecího cyklu..

Další odpovědi
Drap

Záleží na nabíječce a na bateriích, jak píše briketka10. Většinou cca 2 hodiny.

Hlada

Na akumulárotu musí být uvedena kapacita a na nabíječce nabíjecí proud. K nabití je s dostatečnou přesností potřeba do akumulátoru dodat 1,4 x kapacitu.