bolak

Jak dlouho roste kaz?

Odpovědi
anonym

Víš ty, co je na světě kazů ? Nemohl bys při své inteligenci sdělit o jaký kaz se jedná?

Zbynas

Za měsíc dva už by ho měl poznat i laik. Poté se pořád zvětšuje až do uhnití zubu, pokud nebude kaz odstraněn.

novaky

Jestli máš na mysli zubní kaz, tak to je virus a žije v tobě po celý tvůj život. Šíří se orálně. Naprostá většina lidí se nakazí od matky, když jim olízne lžičku. Je to geniálně jednoduché a i kdyby matka potlačila své mateřské pudy, nakazíš se od někoho jiného. To dává viru naprostou stabilitu ve smyslu, nemusí se měnit, je dokonalý. Až bude nalezeno antivirotikum proti zubnímu kazu, začne virus mutovat. Nedovedu domyslet následky.. začne napadat i jiný kosti, sežere pinďoura, vychlastá páteř?

da ny

Již první kontakt s matčinými slinami kariezního chrupu je pro novorozence nebezpečný. Jde o mikroorganismy držící se nejlépe v zubním plaku.
Zde podrobnosti:
http://zdravi­.e15.cz/clanek/pri­loha-lekarske-listy/priciny-a-prevence-zubniho-kazu-v-casnem-detstvi-456500