Petr__

jak dlouho prší radioaktivní spad?

Odpovědi
Zbynas

Podle rychlosti větru, pomocí dešťě je pak sesílán zpět k zemi. To může trvat několik dní až týdnů, než vítr rozptýlí takový spad na tak malé množství, aby nebyl zdraví nebezpečný.

dr.luha

Atmosférické zkoušky atomových bomb skončily před mnoha lety a přesto lidi neustále získávává rakovinu plic ze spadu (je osažen v prachu). Nekuřáci jsou nejvíce ohrožená skupina…
http://freeglo­be.parlamentni­listy.cz/Arti­cles/1599-koureni-vas-muze-zachranit-pred-rakovinou-plic-.aspx