Petr__

Jak dlouho přežije lidstvo, jestliže neskončí kapitalismus?

mluvím hlavně o drancování přírody, což si ponese důsledky pro celý ekosystém, jehož jsme součástí

Nejlepší odpověď
Drap

Doposud všechna zřízení a společenství drancovaly přírodu. Lidstvo doposud nevymyslelo takový model aby k tomu nedocházelo. I kdyby byl takový model teoreticky znám, bylo by značně problematické, aby byl dodržován. Nikdo se nechce vzdát svých zisků. A peníze vládnou světem.

Další odpovědi
ReHu

Proč si myslíš, se přírodu devastuje kapitalismus?
Přírodu devastují lidi. Dříve i nyní.
Kapitalistický systém s tím přece nesouvisí.

honza19hk

Co s tím má společného kapitalismus? přírodu ničí lidé, ne politický system.

dudu

Jen tak mimochodem, stále silněji lze registrovat řadu příznaků, které kdysi předcházely pádu Římské říše a pak trvalo téměř 300 roků, než byl znovu objeven hrnčířský kruh.

lexx

kapitalismus…ve své učebnicové podobně skončil už dávno, sanace a dotace ztrátových zadlužených firem, bank, pojišťoven, ba celých obcí a států (ano, ČR taky) to je nějakej princip soutěživosti a konkurence ? do háje s tím