bolak

Jak dlouho přežije králík na bobkách?

Můj králík jí vlastní bobky, to je prej normální, ale mě zajímá tohle, kdybysme odjeli třeba na 3 měsíce pryč, přežil by jenom o bobkách? Jak dlouho může zvíře opakovaně trávit strávené, jak dlouho to trvá, než se z těch kuliček vytrávěj všechny živiny, kolik opakování?

A co člověk, kdyby uvízl na pustým ostrově, dalo by se přežít takovouhle seberecyklací?

Nejlepší odpověď
beer

Člověk dokáže potravu strávit téměř dokonale, na rozdíl od králíka – nešlo by to.
Králíci bylinnou potravu stráví pouze částečně, v přírodě mají z toho důvodu dokonce několit míst ke kálení, kde se chodí zejména při momentálním nedostatku čerstvé potravy přikrmovat. Pozdější bobky pak vyloučí jinde a již je nepozřou.
Bobky z čerstvé potravy králíci konzumují i přímo od řitního otvoru – to zase v případě potřeby obohacení střevní mikrofauny.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
KalonCZ

Ono pojídání vlastních výkalů u tvého mazlíka se odborně nazývá „cekotrofie“. Jednoduše řečeno to funguje takto – králík sní potravu, v jeho trávicím traktu se vytvoří látky (esenciální aminokyseliny, vitaminy B etc.), které se stravou vyloučí a znovu pozře, aby z něj vstřebal využitelné živiny.

Odpovím – opakovat to může dvakrát, ale to již z textu výše vyplynulo (platí pro organismy, u kterých probíhá tzv. cekotrofie).

Viz: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ce­kotrofie

U jiných zvířat to může být individuální, to bychom se mohli zaobírat každým živočišným druhem zvlášť, většinou vzniká hned vlastní výkal, který obsahuje pouze nestravitelné zbytky.

Člověk by jistě takto nemohl přežívat, to věz. Ze svého výkalu bys nemohl získat potřebné živiny pro přežití.

Zdroj: http://www.agro­poradenstvo.sk/zv/kra­liky/clanky/tra­venie.htm?start

nonnel

Je to pro něj jenom takový dodatek kvůli trávení (něco, jako když pes jí trávu). Těžko by z toho mohl žít do nekonečna. Vydrží to maximálně celý život. To není recyklace. Do recyklovaného odpadu musíš vždy něco vložit, aby to bylo k dalšímu použití (viz. použitý papír).

Dochy

Zkráceně: Není to potrava, je to „doplněk stravy“ 😉. Co jsem kdysi četl, tak si tím doplňuje bakterie, které „si pěstuje“ někde u konce trávicí soustavy (slepé střevo?). A to co žere by měli být zvláštní bobky, které si vytváří právě proto aby je pak sežral. Normální bobky by žrát neměl.