štamgast

Jak dlouho po zániku hvězdy hvězda ještě svítí?

Doplňuji:
www souhlasím.

Nejlepší odpověď
www

Po zániku okamžitě „zhasne“. Protože ale světlo k mám letí podle vzdálenosti hvězdy mnoho let, světlo celou tuto dobu ještě vidíme. Pak teprve uvidíme zánik – přestaneme vidět hvězdu.

Další odpovědi
led

Hviezda po svojom zániku prestáva svietiť. Ale ak myslíte, na svetlo už zaniknutej hviezdy ktoré dnes vidíme, je to dané vzdialenosťou hviezdy od Zeme. Tá vzdialenosť sa volá svetelný rok, tj. vzdialenosť ktorú prejde svetlo za 1 rok. príklad:
ak hviezda vzdialená od nás 4 svetelné roky (ak sa nemýlim, je to Proxima Centauri 4,28 svetelného roka), by teraz v tomto momente zanikla, zbadáme to až po 4 rokoch, kym by sme ho prestali vidieť.

tom004

No nevím,ale když zanikne,tak podle mne přestane svítit hned.