aa8877

Jak dlouho po vysazení strom zalévat?

vysazuji sazenici smrku výšky 0,50 m, nejsem schopen určit dobu vysazení, patrně podzim.

Nejlepší odpověď
Conchus

Do otvoru (jámy, tady asi průměr 30 cm)), do kterého se sazenice vloží, je třeba ještě před výsadbou nalít dostatečné množství vody. Asi 5 – 10 l vody podle stavu okolní půdy. Po vysazení se pak zalévat již nemusí, není-li příliš úporné sucho.

Další odpovědi
gecco

Předpokládám, že máš stromek s balem – tedy jej můžeš zasadit naprosto kdykoli (jen by nebylo dobré, kdyby rostlina utrpěla tepelný šok – tedy např. máš-li nyní stromek v bytě, není vhodné jej sadit v mrazu)
😉
Po vykopání jámy ji zalij vodou a po zasazení dále zalívej, bude-li potřeba – ale zda a jak bude potřeba ti nikdo neřekne, je to závislé na stanovišti, půdě a počasí…

Drap

Teď ještě než na tvrdo zamrzne je dobré stále dostatečně zalévat. Nemusíš mít obavy, stromek neutopíš a dostatek vláhy v okolní půdě mu jen prospěje a na jaře mu pomůže lépe nastartovat.