Theres-blue

Jak dlouho po otěhotnění mohu věřit těhotenskému testu?

Dobrý den, na konci srpna otěhotněla má kamarádka, v průběhu září a října byla na chemickém odstranění plodu. Když si dnes dělala těhotenský test, objevily se dvě čárky, ale ta druhá se ukázala až po určité době a je slabší, než ta první. Co to může znamenat?

Odpovědi
Nuk nuk

Ptáte se na to, jak rychle po otěhotnění jej ukazuje test nebo na stav po interupci?

Některé těhotenské testy jsou natolik citlivé, že odhalí těhotenství už několik dní po jeho začátku. Přesnější výsledky jsou ale vidět až cca po 1 – 2 týdnech od pravděpodobného početí.

Pokud si ale kamarádka dělá test takto rychle po interupci (je jedno jakým způsobem byla provedena), je to v podstatě nesmysl. Prochází totiž něčí, co hormonálně ale i fyzicky odpovídá šestinedělí. Po porodu a po takovém nepřirozeném zásahu, jako je interupce o to více, se totiž v těle nacházejí zbytky látek, hormónů a buměk, které se k těhotenství vázaly. Jejich vstřebávání a návrat do normálu nějakou dobu trvá. Test v tomto období je nesmysl, je vysoká pravděpodobnost, že bude nepřesný.
I za předpokladu, že je Vaše kamarádka natolik nezodpovědná a ihned po interupci by znova otěhotněla, test nemusí být v takové situaci moc věrohodný.