pablo68fm

Jak dlouho po očkování proti klíšťové encefalitidě nesmím darovat krev?

Odpovědi
mosoj

3.27 Očkování a pasivní imunizace
Dočasně
 vakcíny s oslabenými bakteriemi a viry: tbc, žlutá zimnice, příušnice, zarděnky, spalničky, orální poliomyelitis, neštovice, tyfus, cholera: 4 týdny1, 2
 vakcíny s usmrcenými bakteriemi: cholera2, tyfus2, paratyfus, meningokok3, pneumokok3, hemofilus3, pertuse3: lze přijmout, pokud není reakce a cítí-li se dárce dobře1
 vakcíny s inaktivovanými viry: chřipka2, poliomyelitis2, klíšťová encefalitida1: lze přijmout, pokud není reakce a cítí-li se dárce dobře1
 anatoxiny: difterický, tetanický = lze přijmout, pokud není reakce a cítí-li se dárce dobře1, 2
 hepatitida A: lze přijmout, pokud není reakce, cítí-li se dárce dobře a nejedná-li se o očkování po expozici viru a nejedná-li se o expozici viru1, 2
 hepatitida B: 1 měsíc (riziko reaktivity HBsAg)3
 rabies = lze přijmout, pokud není reakce a cítí-li se dárce dobře1, 2
= 1 rok po expozici1, 2
 klíšťová encefalitida po expozici: 1 rok2
 podání hepatitis B imunoglobulinu pro expozici: 1 rok3
 pasivní imunizace lidskými imunoglobuliny (pokud nejde o anti-HBV pro expozici infekcí): 6 měsíců3