arni1960

Jak dlouho platí vymahatelnost směnky.Příklad:směn­ka měla být uhrazena 31.11.2011,dlužník ji zatím různými vytáčkami neu

…jak je omezena možnost uplatnění směnky u soudu ,při neplacení směnky dlužníkem ?.kolik měsíců ,rok nebo i více ?

Nejlepší odpověď
anonym

Promlčecí lhůta u směnky je 3 roky. Pokud se dlužník chová tak, jak uvádíte, začněte konat vše pro to, abyste své finance dostal zpět. Nic nedělejte ústně a telefonicky, ale vše řádně písemně a doporučeně. Nečekejte a nespoléhejte na zázrak, že člověk, který Vám dluží peníze a nemá se k jejich vracení, se naráz změní a dluh zaplatí.
Vyzvěte doporučeným dopisem dlužníka k vrácení dluhu. Poté mu sdělte, že žádáte o vydání „Platebního rozkazu“ na dlužnou částku prostřednictvím soudu a nepomůže-li to, obraťte se znovu na soud se žádostí o vydání exekučního rozhodnutí k vymožení dlužné částky.