Stříbrný

Jak dlouho platí Registrační prohlídka motorového vozidla z STK

Oprava
Doplňuji:
Omlouvám se ne Registrační ale Evidenční.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Evidenční kontrola

Protokol o evidenční kontrole je nutné doložit před přihlášením do registru silničních vozidel i ostatních změnách v dokladech k vozidlu.
Evidenční kontrola zjišťuje, zda skutečný stav vozidla souhlasí s údaji zapsanými v originálu velkého technického průkazu vozidla a osvědčení o registraci vozidla (malém technickém průkazu).
Platnost evidenční kontroly není časově omezena a zaniká v případě změny vlastníka vozidla.
Potřebné dokumenty k evidenční kontrole vozidla:
velký technický průkaz (originál)
osvědčení o registraci vozidla (ORV), tj. malý technický průkaz (originál)
http://www.prihlasauto.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Je mi jasné, co myslíte, ale především - vozidlo po koupi je nutno do 8 dnů nahlásit na inspektorát, nesmíte jezdit s papírovou SPZ déle než týden. Takže ten týden máte na to, abyste s autem absolvoval evidenční prohlídku a s tou (a vel.techničákem a zaplac.pov.ruč.) dorazil na inspektorát.
Evid.prohl. asi nemá omezenou platnost, neboť vy jste omezen těmi 8 dny na přihlášení auta.
Jinak přesně Vám poradí jakákoli Stanice TK i po telefonu, ale počítám, že Vám řeknou to samé. Určitě není platnost ev.prohl.kratší než těch 8 dní.

Zlatý

myslím, že evidenční prohlídka pozbývá platnost při změně majitele nebo při propadlé technické

Zlatý

Je to tak jak píše dědapetr. Nevím jestli nejste ještě dezorientován z doby kdy byl pokus
evidenční prohlídky dělat pravidelně a jejich provedení bylo označeno nálepkou stříbrné barvy, tvarově stejnou jako je ta označující technickou prohlídku.

Jeden čas jsem ji dokonce měl již vylepenou na přívěsu vedle známky za technickou prohlídku a chystal jsem se to samé udělat s autem. Než jsem se k tomu dostal bylo to zrušeno.

Stříbrný

Hykame, pozor na některé odpovědi. Jsou špatné až klamavé, zřejmě z neznalosti.
Jen děda Petr zkopíroval odpověď správně,
Deli, kde jste vzala termín 8 dní, pak týden? co to píšete o papírové SPZ?,
Hanulka ---spávně
mosoj----správně
viz zákon 56/2001

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.