Hykam

Jak dlouho platí evidenční prohlídka motorového vozidla z STK?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Evidenční kontrola

Protokol o evidenční kontrole je nutné doložit před přihlášením do registru silničních vozidel i ostatních změnách v dokladech k vozidlu.
Evidenční kontrola zjišťuje, zda skutečný stav vozidla souhlasí s údaji zapsanými v originálu velkého technického průkazu vozidla a osvědčení o registraci vozidla (malém technickém průkazu).
Platnost evidenční kontroly není časově omezena a zaniká v případě změny vlastníka vozidla.
Potřebné dokumenty k evidenční kontrole vozidla:
velký technický průkaz (originál)
osvědčení o registraci vozidla (ORV), tj. malý technický průkaz (originál)
http://www.prih­lasauto.cz/re­gistrace-vozidel/20-evidencni-kontrola.html

Další odpovědi
Deli

Je mi jasné, co myslíte, ale především – vozidlo po koupi je nutno do 8 dnů nahlásit na inspektorát, nesmíte jezdit s papírovou SPZ déle než týden. Takže ten týden máte na to, abyste s autem absolvoval evidenční prohlídku a s tou (a vel.techničákem a zaplac.pov.ruč.) dorazil na inspektorát.
Evid.prohl. asi nemá omezenou platnost, neboť vy jste omezen těmi 8 dny na přihlášení auta.
Jinak přesně Vám poradí jakákoli Stanice TK i po telefonu, ale počítám, že Vám řeknou to samé. Určitě není platnost ev.prohl.kratší než těch 8 dní.

hanulka11

myslím, že evidenční prohlídka pozbývá platnost při změně majitele nebo při propadlé technické

mosoj

Je to tak jak píše dědapetr. Nevím jestli nejste ještě dezorientován z doby kdy byl pokus
evidenční prohlídky dělat pravidelně a jejich provedení bylo označeno nálepkou stříbrné barvy, tvarově stejnou jako je ta označující technickou prohlídku.

Jeden čas jsem ji dokonce měl již vylepenou na přívěsu vedle známky za technickou prohlídku a chystal jsem se to samé udělat s autem. Než jsem se k tomu dostal bylo to zrušeno.

cukrar

Hykame, pozor na některé odpovědi. Jsou špatné až klamavé, zřejmě z neznalosti.
Jen děda Petr zkopíroval odpověď správně,
Deli, kde jste vzala termín 8 dní, pak týden? co to píšete o papírové SPZ?,
Hanulka ---spávně
mosoj----správně
viz zákon 56/2001