Jak dlouho platí občanský průkaz s ustřiženým rohem (svatba) pokud k ní mám ten malý zelený doklad o změně stavu?

Aktuálně ji mám měsíc a nevím jak dlouho s ní ještě mohu operovat :)

Nejlepší odpověď
baghira

Měla bys požádat o nový OP do 15 dnů od vydání oddacího listu. Nicméně starý OP je stále platný, ale jen v ČR (nelze s ním vycestovat do EU).

Další odpovědi
kropitko

tak to jste asi dooperovala 😁, měla jste si ihned zažádat o nový op. Na tom zeleném dokladu máte napsáno do kdy vám platí,,,vlastně jste už novou op mohla mít,,asi jste byla na svatební cestě, tak jste neměla čas,,,no
Doplňuji:
,,,,,,,,,,,česká pošta vám nesmí vydat nic s takovým náhradním dokladem,,,pokud máte ustřižený roh, tak se s vámi nemazlí,,

Deli

Řešte to urychleně!
Před nedávnem tu byla otázka, kdy člověku s takovýmto náhradním dokladem odmítla Česká pošta vydat zásilku…