Niikii

Jak dlouho nechat působit želatinu?

Dělám jahodový dort politý želatinou.Na jak dlouho ho mám dát do ledničky,než se želatina ,,vsákne´´ a bude připracven ke konzumaci?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Želatina by neměla vsáknout ,ale měla by ztuhnout.Já to nechávám nejraději do druhého dne v lednici a piškotový korpus lehce potřu nějakou zavařeninou /nebo krémem/a na to pokladu ovoce a teprve zaliji želatinou. Pokud jste ji nesprávně připravila a nalila na piškot možná opravdu vsákne .

Další odpovědi
GM

želatina by se vsáknout neměla, spíš by měla ztuhnout, ne?

tom004

Na to není jednoznačná odpověď. Záleží,jaký druh želatiny použijete. Je jich dost. Na každém balení je návod,i časy,když je dodržíte,jistě bude dort super. Dobrou chuť.

panenka

Já jsem nedávno dělala Jahodovou želatinu a nechála jsem jí v lednici 1 den