Dehet

Jak dlouho nabíjet motobaterii 12V 4Ah nabíječkou který dáva 4 Ah 12V?

Nejlepší odpověď
Hlada

Nabíječka nemůže dávat 4 Ah. Nejspíš snese maximální zatížení 4 A. To je ale pro dobu nabíjení údaj irelevantní.
Olověný akumulátor se standardně nabíjí proudem o velikosti 0,1 kapacity tak dlouho, až hustota elektrolytu dosáhne 1,28 g/cm3, napětí na článcích je 2,6 V a v průběhu 2 hodin se už nemění. Jestli je bezúdržbový, tak se dá měřit jen napětí.
Je tedy potřeba nastavit proud 400 mA a měřit napětí. Jestli je akumulátor zdravý a úplně vybitý, nabíjení trvá něco kolem 20 hodin.

Další odpovědi
mosoj

Motobaterie 12v 4 Ah, bývá hermeticky uzavřená gelová nebo bez tekutého elektrolitu. Takovéto AKU je třeba nabíjet nabíječkou pulsní s automatickým ukončování nabíjení. Jinak hrozí při přebíjení minimálně poškození AKU.
JInak to co píše Hlada.