Ganymede

Jak dlouho muzu zit v zahranici?

Kdyz se nekam odstehuji za praci a chci tam bydlet bez zelene karty tak muzu jak dlouho chci?

Odpovědi
zjentek

Někam? Jasně. Při troše obezřetnosti, můžeš co chceš. Pravidla jsou pro ty, kdož pravidla vyžadují.

Drap

Samozřejmě. Ve všech zemích neni potřeba žádná zelená karta.

Nuk nuk

Na území EU můžete v podstatě žít a pracovat bez omezení pouze s českám občanským průkazem.
Mimo EU se obvykle vyžaduje pracovní povolení, povolení k dlouhodobému, popř. trvalemu pobytu apod.
Samozřejmě, že to můžete zkusit i načerno, ale to bych v dnešní době riskovala snad jedině pokud si chcete udělat exkurzi v záchytném zařízení.