nature

Jak dlouho může žít květina?

Dobrý den, mám takovou zvláštní asi hloupou otázku. Nevíte někdo jak dlouho může žít květina (palma dracena například) když se o ní člověk stará tak jak má a vše jí vyhovuje a roste. Myslím že se po nějaké době zastaví růst a rostlina začne stárnout až zemře přírodně. Nebo v případě všech optimálních vlivů může žít navždy?

Nejlepší odpověď
anonym

Nic na této planetě nežije věčně.I když jedna kanadská borovice (1 exemplář) se dožila 5000
let,než ji,prý omylem „nepopravil“ jeden stu-
dent.Nevěděl, že je tak stará.
5000let- to po pyramidách nebylo ani vidu…
Takže ne věčně, ale slušný věk to je,řekl bych.