Klarisa

Jak dlouho může mít člověk zánět v těle?

Může mít člověk v sobě zánět v těle nebo infekci i půl roku?Může na zánět umřít když se neléčí a musí u toho být horečky?Jaký je rozdíl mezi zánětem a infekci?Je zarudlá kůže příznakem zánětu?
Doplňuji:
Opravdu jsem měla zánět v těle,beru antibiotika,děkuji Nuk nuk,že mě vyděsila a donutila jít k lékaři.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Záleží předevšímna tom, o jaký zánět se jedná, kde je, na imunitě daného člověka a na způsobu léčení.
Některé záněty mouhou potrápit i poměrně dlouho, tedy i půl roku.
Teoreticky lze na zánět i zemřít, ale nebývá to časté. Řekněme asi takto, budete-li mít zanícené nehtové lůžko, nebo třeba zánět spojivek a nemáte-li nějak porušenou obranyschopnost těla a budete se k zánětu chovat tak jak máte, nejspíš na to nejen nezemřete, ale navíc Vás nebude trápit dlouho. Pokud se Vám zanítí velká rána, hrozí otrava krve, ani ta nemusí být hned smrtelná, ale teoreticky může být. Pokud máte nějak hodně sníženou imunitu, pak i zánět může být velmi nebezpečný.En­cefalitidy jsou vyléčitelné, ale mohou být i smrtelné.
HOrečky souvisí s výše zmíněným, u zánětu spojivek obvykle nemusíte mít ani zvýšenou teplotu, encefalitida nebo-li zánět mozkových blan je obvykle provázená vysokými horečkami.
Mezi zánětem a infekcí není zásadní rozdíl, infekcí je více druhů, zánět je jeden z nich.
Příznakem některých zánětů může být i zarudlá kůže.