Jak dlouho může člověk strašit právníkem a chtít peníze za nabourání auta? Jaká je doba promlčení?

Nabourala jsem jí ho před rokem a půl a řekla mi, že nic nechce a je ráda, že jsem v pořádku. Nabízeli jsme jí s rodinou peníze na auto, ale řekla, že to nechce. Dnes mi volala a chtěla 300 000 a vyhrožovala, že na mě pošle právníka.

Nejlepší odpověď
koldy

300000, to bylo nové auto, ne jsou jen vyčůraní, takže, máte svědka, nebo oni, je zápis o nehodě, pokud ne nedejte se, ať dokazují, pro vás do budoucna doporučuji sjednat si axa asist, koukněte se na http://pojiste­niul.webnode.cz?

Další odpovědi
Děda Louda

Ptát se na dobu promlčení by mělo smysl, kdyby oprávněný (poškozený) mlčel. Sama uvádíš, že tomu tak není.

Fidel

  1. měla by to zaplatit vaše pojišťovna (povinné ručení) – nahlásila jste pojistnou událost?!
  2. pokud jste to neudělala úmyslně, tak by se dluh měl promlčet po třech letech od nehody.