Evženie

Jak dlouho může být člověk na neschopence ?

Slyšela jsem že pouze jeden rok ? A co potom?
I když zdravotní problémy trvají ??

Nejlepší odpověď
Alesh

Jo, mělo by to být rok. Potom jde před komisi, která rozhodne o jeho případné (částečné) invaliditě.

Další odpovědi
kenyrts

Z vlastní zkušenosti, po půlroční PN si nás (dlouho nemocné) sezvala obvodní lékařka,kde na nás čekala revizní doktorka a pěkně si nás všechny vyzpovídala a předem nám řekla jak to bude u každého z nás vypadat do budoucna.To bylo před pěti léty,dnes je vše daleko přísnější.

johana 56

Rok,potom komise.Dlouhodobá PN je rzdělena na dvě podpůrčí doby-první je 180,druhá 365 dní.Již po uplynutí té první pacient obdrží písemné sdělení s datem,kdy vyplácení nemocenských dávek končí.

Drap

Po roce přezkoumání komisí