Avatar uživatele
Mika47

Jak dlouho musim spat, abych nebyla unavena?

Kdyz jdu spat v 1 rano a spim 6 hodin, tak nekdy jsem unavena a nekdy jsem uplne v pohode a kdyz spim o vikendu pres 12 hodin tak jsem unavena a cely den se mi nic nechce delat. Kolik hodin bych tedy mela spat, abych byla kazdy den v pohode? Kamaradka nekde cetla, ze kdyz vstaneme po 2, 4, 6, 8…hodinach tak jsme v pohode a ty ostatni hodiny jsme unaveni. Tata zase rekl, ze do pulnoci je spanek nejzdravejsi. Co je na tom vsem pravdy??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3814 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Nejlépe je jít spát večer mezi 22,00 – 0,00 a spát 7–8 hodin. Je to také hodně individuální, ale každý si musí vyzkoušet, co mu nejvíce vyhovuje.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=d%C3%A9lka%20sp%C3%­A1nku

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Čím déle člověk spí,tím více je unavený,ale pokud si zvykne na určitou délku spánku,tak mu to stačí.Já třeba musím spát 8 hodin denně a už o hodinu spánku méně je na mě znát a chce se mi spát.
Táta má pravdu,když říká,že spánek před půlnocí je kvalitnější.Říká se hodina spánku před půlnocí je jako dvě hodiny spánku po půlnoci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Vzpomínám na podobnou otázku, někdo odpověděl, že přímý vztah se spaním a odpočinkem není. Že délka spánku neovlivňuje to, jak si odpočinete.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
silv424

I když spíš hodně hodin a ráno se probudíš a jsi unavená tak to znamená že je něco v nepořádku, ale to musíš zjistit sama je to problém .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jsemtady

V nejakem dokumentu bylo, ze zeny musi spat denne nejmene 6 hodin jinak se jim poskozuje mozek, bylo to tam nejak vedecky podlozeno okolo propojeni hemisfer ac si detaily jiz nepamatuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Žaneta01

Zapisuj si kdy jsi byla a nebyla unavená a pak choď spát a spi do té doby co ti nejvíce vyhovovala

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Je na tom pravdy veľa, ale…
Udávaná dĺžka spánku 6–8 hodín, pred polnocou je efektívnejší a podobné, vychádzajú zo štatistiky a zovšeobecnení týchto výsledkov.
Skutočná potrebná dĺžka a doba spánku je priamo úmerná požiadavke ľudského organizmu a jeho biologických hodín. Niekedy stačí 20 minút a niekedy človek spí aj 24 hodín. Niektorí do polnoci nemôžu zaspať a napriek tomu sú o 6 hodine ráno čulí a usmiatí, iní spachtoši už po Večerníčku klipkali očami a šli spať, a ráno boli unavení, ako po výstupe na Elbrus.
Svoj rytmus si musí každý nájsť sám a dodržiavať ho.
Doporučujem pred spánkom nepozerať hororové, akčné filmy, ktoré rozprúdia krv a nedovolia vypnúť fantáziu a spomienky na videné.
Ja to riešim nie budíkom, ale nastavením si svojich biologických hodín, sústredením sa na spánok, vypnúť negatívne myšlienky (niektorí hovoria tomu „uvoľnenie sa do spánku“) a v stanovený čas nemám problém vstať oddýchnutá spánkom. Na dĺžke času nezáleží, záleží na kvalite spánku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

Nejhorší pro tělo je vstávat kolem 4–5 hodiny ranní. To prý tělo spí nejhlubším spánkem. Když se v tom to čase probudíme tak jsme unavení po celý den. Osobně to mohu potvrdit :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek