Gábinka

Jak dlouho musí zasychat sádra??

Nejlepší odpověď
Sůwa

Podstatné už bylo napsáno, tak jen doplním, že modelářská sádra schne podstatně déle ( cca 30 min.). Pokud používám sádru na štukovou omítku, přidávám trochu štukového písku, aby povrch nebyl úplně hladký. Opravené místo pak není vůbec vidět 🙂

Další odpovědi
Drap

Také záleží na tom, jak ji namícháš, jaká je vrstva, a jaké jsou podmínky tuhnutí. Běžně sádra tuhne během cca 10 – 20 minut.

mosoj

Jak ztvrdne, můžeš pokračovat dál. Při malování to místo déle schne, protože obsahuje víc vody.
Bílá sádra ztvrdne než se stačíš rozhlédnout. Tím rychleji čím je větší teplo, či čím teplejší vodu použiješ na její rozmíchání. Také opakovaně rozmíchávaná sádra v pořádně nevymyté nádobě tvrdne rychleji než ta první, protože tam zůstávají krystalické zárodky sádry ( síranu vápenatého 1/2 H2O)

Mně nevydrží 20 minut ani šedá sádra pokud do ní nepřidám vápno.

hanulka11

Podle toho kde a jakou jí dáš vrstvu.

honza19hk

u sádry tedy aspoň u té stavební platí že čím rychleji ji ve fance mícháš tím rychleji tuhne.