Olcava

Jak dlouho mohu být na neschopence?

Jsem na neschopence od 11.7.2016. Pracovní poměr mi skončil k 31.12.2016, ale já nadále zůstávám v pracovní neschopnosti. Jak dlouho mohu marodit?

Nejlepší odpověď
ivzez

Podpůrčí doba činí 380 kalendářních dnů. Odečítá se doba nemocí v předchozích 380 kalendářních dnech i doba prvních 14 dnů, za něž ještě nenaléželo nemocenské.

„Na neschopence můžete být“ do konce nemoci nebo
do konce podpůrčí doby, podle toho, co nastane dříve.

Pokud by se blížil konec podpůrčí doby a Vy ještě nebyla zdravá, můžete
požádat o invlaidní důchod nebo o prodloužení podpůrčí doby (je vhodné se
poradit s ošetřujícím lékařem a zvolit to, co doporučí on).

O prodloužení podpůrčí doby lze žádat opakovaně, vždy po třech měsících.
Celkem ale nemůže prodloužená doba překročit dva roky.

V obou případech → žádosti o ID
i prodloužení podpůrčí doby pozuje zdravotní stav LPK.

_____

Kura „pro změnu“ odpověděl chybně, odpověď jsem nahlásila.

Další odpovědi
Kura

Po 12ti měsících si tě pravděpodobně zavolají nebo obvoďák musí sám to nevím, k posudkové komisi ohledně zdravotního stavu. Obvoďák musí doložit dokumentaci, proč tě nechává tak dlouho doma apod. Komise bude rozhodovat o tom, jestli tě nechají doma ještě dalších 6 měsíců nebo jestli ti přiznají inv. důchod. Déle než 18 měsíců ale marodit nelze.

Mc Merkurion

… jen doplním ivzez, že neschopenku ti může jeden doktor napsat maximálně na půl roku, pak musíš mít buď specialistu nebo posudkovýho >>> obvoďák ti víc jak 6měsíců nenapíše …

Kura

Příspěvek smazán administrátorem.

Kura

Příspěvek smazán administrátorem.

cukrar

Kura, až budet vědět asi 10% toho, co ví paní Ivez, pak pochopíte, že plácáte nesmysl.
Vaše slova jsou ubohá, hodná malého děcka.

Kura

Příspěvek smazán administrátorem.

cukrar

Jak jsem psal v poslední větě.

ivzez

Zapomněla jsem odkaz:
http://ferova­nemocnice.cz/prav­ni-poradna/lekarske-posudky-a-neschopenky-47/n-prodlouzeni-pod-3386.html