franku

Jak dlouho mi vydrží záložní akumulátor 12V,55Ah na plyn.topení se spotřebou 230V,asi 55W?Nevíte to někdo?

Doplňuji:
Není to zmatené.Elektronika mi udělá z 12V-230V.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Možná to není zas tak „blbě“ položená otázka.

Pro zejména automobilisty se vyrábí měniče z 12 V z auto­zapalovače na 230 V pro obyčejné spotřebiče.

Výpočet je složitější, protože hraje i role vlastní spotřeba měniče.

55 Ah znamená, že po 1 hodinu lze odebírat prud 55 A.

Elektrický výkon je P =U*I tedy proud se vypočte když se výkon lomí napětím (vyjádřením neznámé ze vzorce) 55/12 je 4,6 A

55 ah lomeno 4,6 A vychází necelých 12 hodin

Pokud jsem to spočetl blbě tak mě prosím opravte, dokážu uznat svojí chybu.

Další odpovědi
gepik

Kolesa to vcelku spočítal, ale odečteme li cca. 1/4 výkonu ztraceného v měniči, dostaneš se asi na 8 hodin, jak už napsal Tom004.

tom004

Trochu zmatená otázka,která nemá řešení.Akumulátor chápu,„spotřeba 230V“,je nesmysl.

Ale je.V té otázce není např. žádná zmínka o měniči napětí.Ten má také svoji vlastní spotřebu.S tou je třeba při,alespoň odhadu času také počítat.Takže doba záložního napájení u takovýchto zařízení,bývá výrobci udávána na cca do 8 hodin.

Mapel

Výpočet je přesný a s úvahou ztrát 8 hodin odpovídá. 30hodin je pouhé přání. Na takovouto dobu se nevyrábějí ani záložní zdroje pro nemocnice. Porovnání pořizovací ceny zdroje na 30hodin a délky možné poruchy se dostáváme do velice nevýhodného cenového poměru.

Drap

Nemám zkušenost, známý má podobně zařízen náhradní zdroj, a tvrdí že 30 hodin

tekumseh

Jeste je nutne vzit v uvahu stav a stari akumulatoru, tech 55Ah ma pouze novy a v plne nabitem stavu pri pokojove teplote.