msi

Jak dlouho mi vydrží růžeš od koupě?

Jak dluho mi vydrží růže od koupě z obchodu… tzn. nebude mít vodu za jak dlouho bude po ní, a když ji dam znovu do vody tak bude schnout uz jen.
Nereste terminologii, děkuju.

Odpovědi
Drap

Nedá se spolehlivě odpovědět. Záleží na tom, jak bude čerstvá při prodeji, na okolní teplotě, na stupni rozkvetení, jak bude dlouho bez vody, v jakém prostředí bude dále umístěna. Je to celá řada vlivů, které nelze předem odhadnout. V neposlední řadě bude důležitá i odrůda růže.

marci1

Růže je velmi háklivá. Bez vody ( podle toho jaká je teplota ) vydrží minuty až hodiny. Pokud ji nemůžete dát do vody, zkuste dolní část stonku zabalit do látky, nebo ubrousku namočeném ve studené vodě. Popř. v Květinářství Vám ji mohou dát do ampulky z umělé hmoty s vodou. 🙂

Agneta

Týden :D

  • ve váze, ve vodě

existují i sušené růže, ale to ani nezkoušej (když to neumíš):D