Pajus89

Jak dlouho mám smažit plátky ze zadního hovězího, abych z nich neudělal podešev??

Nejlepší odpověď
jasanka

Jde o to, jak jsou plátky vysoké. Např. 2cm plátky smažím asi pět minut. Z jedné strany 2 min, ze druhé 3 min a jsou mězi medium a well done. Stejně je ale nejdůležitější kvalita masa. Když je špatné maso, ani nejlepší kuchař s tím nic nenadělá…

Další odpovědi
tatanka

Plátky ze zadního hovězího bych nesmažil, raději zkusit roštěnou z býka. Někde jsem slyšel, že se tento pokrm nazývá řízek naruby, jeto prý mňamka ale vepř. krkovička je krkovička.

Kerberus

Ad tatanka. Řízky naruby dělám, ale nestačí je jen osmažit, musí se dusit s přidám dalších ingredienci. Výhoda, dá se použít jakékolov maso, nejen hovězí, ale i vepřové.