anony.M

Jak dlouho mám nechat kynout kynuté těsto ???

Přibližně…

Nejlepší odpověď
verka

Záleží na konstalaci kolem těsta, na kvásku, na teplu…asi hodinu. Pozná se to, že skutečně nakyne.

Další odpovědi
hanulka11

Pokud je těsto třeba na vánočku ,mazanec je třeba aby kynulo třebai 4 hodiny ,čím déle kyne tím je pak výsledný výrobek chutnější.Na buchty nebo koláč nechám cca 3/4hodinky .To poznáte jakmile zvětší svůj objem můžete s ním začít pracovat.Já když peču koláč na plech nechám ho vykynout chvíli na plechu a teprve dám péci

elektrikář

Kynutí těsta záleží na teplotě, suroviny by mněly mí pokojovou teplotu.Tuk rozpuštěný. Mléko vlažné.Založený kvásek mléko droždí cukr. Já jej nechávám nakynout do dvojnásobného množství. A ještě asi půl hodinky na plechu než jej dávám péct.