Mili @

Jak dlouho maloval Alfons Mucha Slovanskou epopej?

Doplňuji:
Na souboru 20 různě velkých pláten pracoval celých 18 let. Začal malovat od roku 1909 na Zbirohu,a v roce 1912 vytvořil první 3×8 m velká plátna.

Nejlepší odpověď
anonym

Alfons Mucha se zabýval myšlenkou vytvoření Slovanské epopeje řadu let a to byl i důvod proč ji později maloval tak rychle. Již v prosinci roku 1912 byla hotová první 6 × 8 m velká plátna. Po skončení I. světové války v roce 1919 Mucha úspěšně vystavoval prvních 11 obrazů v pražském Karolinu. Další dvě výstavy se uskutečnily v Americe a sklidily stejný úspěch. Mucha pracoval na Slovanské epopeji až do začátku 2. světové války, kdy byl celý projekt přerušen německou okupací. Ani on neunikl výslechům Gestapa. Alfons Mucha zemřel 14. července 1939 a projekt Slovanské epopeje zůstal nedokončen.

Zdroj: http://promora­via.blog.cz/0909/al­fons-mucha

Mili @

6 x8 m velká plátna…