Toruk

Jak dlouho má tuhnout betovová podlaha na níž bude dlažba?

Je možné dlažbu pokládat už po 24h, nebo je potřeba počkat na stoprocentní vytuhnutí betonu? Beton se skládá ze dvou vrstev, přičemž spodní je již tuhá a horní, která tuhne má tloušťku 4 cm. Předpokládám, že doba tuhnutí je 1cm vrstvy = 1 den, tedy 4 cm = 4 dny, je to správně?

Nejlepší odpověď
cukrar

Dlažbu můžete pokládat již 24 hodin po práci, přesněji jakmile Vás beton unese a neděláta podrážky rýhy.

Vaše počty nejsou ničím podloženy, většinou se uvádí křivka tuhnutí strmě nahoru, po 5 dnech již mírně do 28 dne po práci. Pak již „zraje“ dle kvality a vlhkosti.
viz: http://mct.cz/
ale je v Exploreru

Další odpovědi
pondělí

na pokládku potřebuje beton vyzrát a ne jen uschnout,nebo vytuhnout
a to se stane za 8–17 týdnů,záleží na složení a čísle vypálení cementu

elektrikář

Beton podle normy tuhne do maximální pevnosti 28 dní při 20°c Pokud položíte dlažbu ma vlhký beton uzavřete v něm vlhkost.Která bude časem unikat do zdiva.

podlahář

ahoj, předpokládáš špatně…beton nejen že tuhne a je pochůzný do druhého dne, ale vyzrát a doschnout musí min.3 týdny a to i tloušťce 4cm, dlažba by ti zanedlouho odskákala
PS: zároveň není dobré urychlovat schnutí např.podlahovým vytápěním, resp. temperovat na 10–18st. ano.