Avatar uživatele
anonym

Jak dlouho jste vydrželi bez spánku nejdéle?

člověk bez spánku dlouho nevydrží a po několika dnech může prý i zemřít. Až tak daleko asi nezacházíme, ale zajímalo by mě, jak dlouho jste dokázali nespat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Illines před 4129 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Illines

Jen 80 hodin,a mela jsem skoro kolaps,dopadlo to dobre,pak mi navodili spanek na 24 hodin.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/stalo-se-vam-nekdy-ze-jste-vubec-nespali-treba-36-hodin-nebo-i-vic-jak-jste-se-pak-citili

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

V určitých stresových momentoch, človek „zabúda“ aj na základné potreby jesť, piť a spať. Jednoducho necíti potrebu. No v momente poklesu stresu sa myseľ i telo začnú dožadovať svojho práva. Už som o tom tu písala, neuveriteľné aj tak ten, čo neprežl, neuverí.
Každý človek sa niekedy dostane do podobnej situáci, keď neráta čas, napríklad matka a choré dieťa. Snaží sa odháňať zlo, nespí, lebo chviľkové zaváhanie môže spôsobiť i smrť dieťaťa (skutočný prípad – mikrospánok a dieťa sa zadusilo).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Nejdéle asi 38 hodin. Déle nebylo potřeba. Poté „násilné“ probuzení cca za 1–2 hodiny mělo za následek totální ztrátu časové a prostorové orientace, mluvení z cesty při snaze zodpovědět otázky… Zvláštní stavy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Teď v pokročilejším věku běžně nespím 60 hodin, protože u nás bydlí dcera s miminkem a já jsem nespavec, takže pokud nemám úplný klid, neusnu ani po noční, spát jdu až po 3. noční a to až večer. Kdysi v bujarém mládí jsem nespala celý týden – od rána v práci, do rána radovánky. Divím se, že jsem to přežila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pyrotechnik

Já nespal maximálně 30 hodin. Kdybych mohl ,tak klidně prospím 3/4 dne. Jinak jsem někde četl ,že asi po ~2 dnech nespaní má člověk halucinace. Je to pravda?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

40 h, klasicky ve zkouškovém období v prváku na vejšce…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
radce

V pondělí okolo 7 jsem vstával a jel po dovolené z chalupy do práce a tam čekala kalamita. Ve středu okolo osmé večer jsem dopil poslední kafe a jel domů spát, probudil jsem se v pátek…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Doomik

Sbírám energy drinky a kámoš mi dovezl ED z USA. Takže 2 dny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
balca

zadej si do googlu spánková deprivace ..našel jsem článek,že vědci dělali pokus jak dlouho člověk vydrží bez spánku..mladíkovi (17 let) se podařilo nespat 11 dní,pak pokus museli přerušit,protože by mohl zemřít…neměl žádné trvalé následky )) …btw když tak dlouho nespíte mohou se dostavit i halucinace
Doplňuji:
já jsem nespal cca 30 hodin,hm ? nevím

Upravil/a: balca

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
TomLuLz

vydržel jsem něco kolem 58 hodin

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek