Avatar uživatele
osamělývlk

Jak dlouho jste nosili snímatelní rovnátka po těch fixních?

Budou mi dělat fixní rovnátka a ortodontista říkal, že po tom sundání budu ještě nosit snímatelná, napřed pořád, pak v noci atd. Ale říkal, že jestli chci, aby mi zuby rovné zůstaly, budu je muset nosit obden až jednou týdně třeba i do konce života.Zajímalo by mě, jak dlouho jste ty sundávací nosili vy a jestli se pak ty zuby třeba zase zkřivili. Díky za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 4191 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Záleží, kolik ti je. Čím starší, tím to je horší. Já si nechal dát rovnátka cca ve třiceti, zuby jsem měl celekm v pohodě, jen dole mi jedna jednička lezla z řady a malinko jedničky nahoře šly dopředu, nic extrémního, i přesto jsem to chtěl srovnat. Rovnátka jsem dostal nahoru i dolů. S tím, že po sundání budu nosit nahoře sundávací a dole, že dostanu drát zezadu tzv. retainer. Původně mi ho chtěla dát i nahoře, ale mám moc hluboký skus a tudíž bych si do něj hryzal spodníma zubama. Každopádně dole (při normální skusu) ti musí jít dát a možná i nahoře. Rovnátka nahoře nenosím, zuby jsem si během léčby při nehodě vyrazil, čili i vyndávací rovnátka padly. Dole mám ten retainer. Bude tam prý tři roky, ale to mi vůbec nevadí, prakticky o něm nevím. Čili doporučuji se informovat na toto, aspoň na ten spodek by ti to měl dát, hodně si to tím usnadníš.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek