bolak

Jak dlouho jsme se zvedali na nohy?

Myslim, když sme ještě byli opice…

Muselo to přece nějakou dobu trvat ne? Nestalo se to přece ráz na ráz, že jedna vopice řekla druhý vopici, „hele, támhleten frajer to zkouší na dvou, poďme taky“ …

A stalo se to nezávisle na sobě, v důsledku nějakého mozkovýho vývinu, nebo to jeden vod druhýho vokoukali, protože chtěli bejt prostě in?

Odpovědi
www

Trvalo to hodně dlouho a bylo to vývojem. Zvíře, které bylo všežravé potřebovalo umět běhat rychle po čtyřech, současně ale se umět natáhnout do výše a přitom se i pohybovat.
Více třeba net, vývoj opice, člověka ap.

mikaela

Otázka mě pobavila, snad pomůže tohle: http://www.no­vakoviny.eu/ar­chiv/veda/155-po-dvou-chodime-6-milionu-let :)

bolak

No, hlavně mě zajímá, jak dlouhá doba uplynula mezi momentem co se první člověci postavili na zadní a momentem co se poslední člověci postavili na zadní.

Že to trvalo „hodně dlouho“ , případně „nějakou dobu“, to je mi taknějak jasný.