annas

Jak dlouho jezdí lanovka na Petřín?

Hledala jsem v modré liště, snad otázka nebyla už vložená…

Někde jsem četla, že Jan Neruda lanovku považoval za vadu na kráse Prahy… Měl pravdu?

Nejlepší odpověď
tom004

Nejsem pražák,tak,jsem si pomohl.A Neruda mohl protestovat,ale,asi se stejným výsledkem,jako protestoval,pan G.Maupasant,proti Eiffelově věži,kterou chtěl nechat zbourat,hned po skončení světové výstavy.

http://www.pra­ha.eu/jnp/cz/ho­me/doprava_v_pra­ze/mhd/i_lanov­ka_na_petrin_sla­vi.html

Další odpovědi
dědapetr

Stručně o historii lanové dráhy na Petřín
Dne 25. července 1891 zahájila provoz pozemní lanová dráha na Petřín, její pohon byl na vodní převahu. Její provoz skončil v roce 1916 v souvislosti s 1. světovou válkou. Lanovka byla obnovena až v roce 1932, kdy byla zároveň přestavěna na elektrický pohon. Spolehlivě sloužila veřejnosti přes 30 let. V roce 1965 došlo na Petříně k rozsáhlým sesuvům půdy, které trať lanovky zničily. Znovu se lanovka na Petřín rozjela po dvacetileté přestávce v roce 1985, kdy byla začleněna do systému MHD.

http://www.dpp­.cz/lanova-draha-na-petrin/

Podle mě pravdu neměl,pro Prahu dobrá atrakce.