zjentek

Jak dlouho je potřeba macerovat byliny(stonek list květ) ve vodě, abych z nich dostal to nejlepší na sirup?

nálev a odvar jsem jako výluhy zamítnul, takže mně zbejvá jenom ten macerát a jaká je podle vás optimální doba macerování „měkkých“ bylin, jako je kupř. mátá, meduňka, květ č.bez, strouhanej zázvor, levandule, jitrocel atd.

Nejlepší odpověď
johana 56

Možná poradí v Jedové chýši

http://ladyro­vena.blog.cz/1210/by­linkove-recepty-sirupy

Další odpovědi
Drap

Osobně nechávám většinou 48 hodin.