kikinulka

Jak dlouho je jedinec infekční, když bere antibiotika?

Zdravím, můj přítel dostal antibiotika.. Bolelo ho strašně v krku a má horečky.. Dostal antibiotika na 10 dní a chtěla jsem se zeptat za jak dlouho už by jsem se s ním mohla setkat aniž by jsem měla strach že onemocním? Děkuji za odpovědi.. :) Přeju hezký den

Odpovědi
UltraFan

Když s nim nepůjdeš do bližšího kontaktu, tak ho můžeš navštívit i v průběhu nemoci. Pokud máš ale strach tak počkej až teplota a bolest v krku odezní. 🙂

gecco

Od první dávky max. 3 – 4 dny…
😉
Ale pokud se nebudete zrovna líbat a nenecháš na sebe kýchat, není velká pravděpodobnost nakažení se ani nyní…

Kepler

Pokud tedy jde o infekční onemocnění, nositel zůstává infekční po celou dobu léčby, než ta antibiotika úplně dobere. Tedy obvykle 7 – 10 dní. Pokud se ale budou dodržovat základní hygienická pravidla, nákaza nehrozí. Tedy kašlat a kýchat do kapesníku a žádné ochutnávání hlavy. 🙂

mosoj

Když ne od něho, tak od jinud. O tom nepochybuj. Koncem ledna se očekává epidemie.