TEREZA.B

Jak dlouho by musela kapat voda na otočenou sklenici než by ji „prokapala“ skrz?

Voda by kapala z výšky 1m frekvencí jedna kapka za sekundu, sklo by bylo silné 1mm. Lze to vůbec spočítat?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud by to byla „tvrdá voda“, tak by na skle naopak vytvořila vrstvu vodního kamene. Terezko, vyber si jiný materiál než sklo. Tudy cesta nevede.

Další odpovědi
venkovan

Zlaté pravidlo „stokrát nic, umořilo i vola“ v tomto případě zřejmě platit nebude. Sklo je přeci jenom materiál který prakticky erozi nepodléhá.

mosoj

Musíš ještě přidat chemické složení skla, vody a prostředí.

http://www.vscht­.cz/met/stran­ky/vyuka/pred­mety/koroze_ma­terialu_pro_res­tauratory/kad­m/pdf/2_2.pdf

elvan

to by se ti to sklo dřív prohlo samo od sebe, ale dej tomu tak 200 let