DUKO

Jak dlouho budu platit výživné na dítě kterému je letos 25let? pobírá částečný invalidní důchod

pobírá částečný invalidní důchod

Odpovědi
Alesh

Já nechci kecat, ale myslím, že tam ten limit 26 let neplatí, tj. dokud nezačne pracovat, tak platíš furt, jakmile přeruší, pak už má smůlu.

zzzzz

Vyživovací povinnost platí až do smrti!!!!!
Dokud není dítě schopné se o sebe postarat, klidně až do smrti – není to nijak omezeno věkem.
Dokonce i kdyby teď začal pracovat a třeba ve třiceti o práci přišel, tak znova budeš mít povinnost platit výživné.

Doplňuji:
To co píšou ostatní, že do 26 let, tak to už deset let neplatí, kdysi to tak bylo, ale už deset let se jede podle jiného právního výkladu.

Drap

Pokud studuje, tak do 26 let

Luboš.S

Když mu bude 26 už nejste povinný mu platit výživné i kdyby pokračoval dál ve studiu. Zároveň se ve 26 ukončí i ostatní výhody studenta jako např. slevy na jízdné atp.

Questman

PROČ NA NÁS ŘVETE, ČLOVĚČE????
Jinak, podle mě do těch 26ti let

ivzez

Dokud nebude schopno živit se samo.