Jak dlouho asi tak vydrží nejíst, ale pouze pít, než zemře, řekněme ještě docela zdravý organismus člověka (300 kg)?

Vložená otázka
Jak dlouho asi tak vydrží řekněme ještě docela zdravý organismum 300 Kg člověka nejíst, ale pouze pít, než zemře?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je pravda, že než tlustý zhubne, hubený zhebne. Ale pochybuji, že by nějaký těžkotonážník takovou hladovku někdy podstoupil, takže nevíme. Můžeme se jen dohadovat. Nejde jen o zásoby tuku, člověk potřebuje k životu i substance, které si sám vytvořit neumí a musí je přijímat s potravou.

Další odpovědi
Drap

Organismus člověka vážící 300 kg nemůže být zdravý. Doba nelze takto odhadnout.

marci1

Nejdelší zdokumentovaný půst v Evropě byl 73 dnů. Platí prupovídka, že „Jednou budou tlustí hubení a hubení studení.“? Ano i ne. Tlustí lidé by opravdu žili o něco déle, ale jen v případě, kdyby měli v těle dostatečné množství vitaminu B (kvasnice, maso, sýry, celozrnné obiloviny, luštěniny, ořechy). S jeho pomocí se totiž zásoby tuku přeměňují na energii. Podrobněji ve zdroji. 🙂

Zdroj: http://epocha­plus.cz/?p=21951

haluzakfest

Existují lidé živící se pránou, a není jich pár, po celém světě tito lidé žijí naprosto bez jídla, dokonce je zdokumentován pod lékařským dohledem si to indové jednou ověřili, dotyčný jim sdělil že má s jakousi bohyní domluvu nějakou, že nebude muset jíst ani pít.. dál už to nevím, jde o to že pod dohledem několika lékařů, kdy přesně měřili množství použité vody při čištění zubů stejné množství musel i vyplivnout. Bylo to tuším 8dní a závěr lékařů byl nevysvětlitelné.. a ten stařík měl orgány v tak zachovalém stavu jakoby měl 20. Údajně je část populace schopna zcela se odprostit od jídla, jednou se mě to skoro omylem povedlo, nespal jsem několik dní, nejedl a pil snad deci vody.. bylo mi hrozně, na chcypnutí už jsem chtěl vypnout, ale vlezl mi do toho tak zajímavý a silný dokument, že jsem pocítil vlnu mrazení po celém těle, a veškeré projevy toho mega deficitu ihned vymizeli, dokonce i vyzáblé břicho pánev, kruhy pod očima, únava hlad a žízeň, zkrátka bylo mi úplně normálně.. Jenže mě to vyděsilo že jsem do sebe cosik hodil, napil jsem se a šel radši spát.. Každopádně, měly by se už konečně začít mazat, ty všelijaké lékařské nesmysly a ultimáta. Já už popřel tolik lékařských " faktů" že bych už 100× měl být mrtvý. Třeba pravidelnost spánku, stravy, pohybu.. naprosto nic z toho neznám. Nepravidelnější životní styl už snad ani nelze víc.. Pravda je že občas balancuji mezi životem a smrtí, ale většinou jsem naprosto fit.. chce to pouze chtít a vědět.

Pavelll

Říká se, že člověk vydrží bez jídla i měsíc, ale u tak těžkého člověka bych tipl rozhodně méně.