huxa

Jak dlouho a v kolika lidech se asi tak vyvyjí dnešní hry, jako je Dishonored, CoD 9 a Farcry3?

Doplňuji:
omlouvám se, překlepnul jsem se. Nevidím ovšem důvod, proč ji hned dávat znova.

Pro ostatní-má tam být vyvíjí :)

Nejlepší odpověď
Orange

Přesně se to určit nedá… Ale většinou to jsou týmy stovek lidí a stojí to neskutečné prachy. Doba vývoje je různá, nejčastěji bych to viděl od 3 do 5 let. Abych upřesnil tu cenu, tak to je okolo miliardy našich, ale třeba SW: TOR stálo hned 4…

Další odpovědi
ministri

Tak třeba CoD dělalo něco kolem 500 lidí. Samotný vývojářský team bude určitě menší, ale na hře se podílí spousta dalších externích spolupracovníků jako skladatelé, znalci, historici, herci, scénáristé a tak dál a tak dál. Tyhle hry kryjí mega-rozpočty, takže si můžou dovolit co chtějí. Například Skyrim dělalo už jen asi 100 lidí. Hra se dělá většinou 2 až 3 roky, ale vydání také může brzdit producent, třeba kvůli nepříznivé situaci na trhu.