klob1

Jak dlouhé protahovací péro,struna na protahování el.vodičů je ideální? Materiál je nylon.

potřebuji poradit,nevím jak dlouhé péro,struna,je akorát?Děkuji
nejlépe někdo ,kdo už máte zkušenost,ale každý názor a rada se počítá.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
briliant

10metrů

Dochy

35m

Nelze odpovědět. Záleží jak dlouhou trubku máte na protažení. Zjistěte si nejdelší kus jaký potřebujete protáhnout a přidejte tak 1–2 metry na manipulaci. Delší sruna nebude vadit funkci, jen pak ten přebytek budete muset protáhnout také (což znamená zdržení a práci navíc). Pokud jste ve fázi návrhu, tak ještě upozornění: každý ohyb ztěžuje protažení, pokud se dobře pamatuji, tak hůře protáhnutelné jsou instalace s husými krky se 3 ohyby při protahování ocelovou strunou. (nevím jakou máte instalaci a zda je na protahování nylon lepší nebo horší)
Doplňuji:
jo na délku přidejte radši víc, než jsem psal. Někde uvádí 3–5m. ona ta tlačená struna se ještě zkrabatí, tak by nemusela dosáhnout (těch 5m ale počítají asi pro extrémně dlouhá vedení, to myslím v rodiném domě potřebovat nebudete…)

elektrikář

10metrů