terry

Jak dlouhá doba prodlevy je pro vás akceptovatelná pro položení podobné či stejné otázky?

Vzhledem k novým skutečnostem a novým registrovaným.
Doplňuji:
Diky ya reakce. Myslim, ze nekolik mesicu, nekdy i mnohem vice nez rok je dostatacne dlouha doba.
Napadlo me to pri teto me otazce a odp. Axla.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-prijimate-chvalu#discussion

Nejlepší odpověď
led

„akceptovatelná doba prodlevy“ je taká, kde nevidím súčasne dve rovnaké otázky.
Pokiaľ to nie sú otázky len pre naháňanie bodov, alebo žiadosti o vypracovanie domácej úlohy (závadná otázka), opakovanie mi neprekáža. Môže sa stať, pretože mnohí užívatelia nepozerajú ďalej než 1 deň nazad, objaví sa odpoveď s novou zaujímavou informáciou – za takú nepovažujem kritiku položenej otázky. Každý má nárok položiť otázku svojim spôsobom pokiaľ pri tom neporušuje „Veľký Kódex“.

Další odpovědi
iceT

Mě opakující se otázky nevadí,záleží ovšem co je to za otázku,že…Co mi ale vadí,jsou některé odpovědi na ně,zejména ty uštěpačné.Protože na ně buď chci nebo nechci odpovědět,však taky ani odpovídat nemusím,nebo odpovím,ale nebudu kolem toho dělat kovbojku.

A co se týče prodlevy,tak určitě ne méně než dva měsíce.

anonym

ne nemyslim si ze by system mel a mohl kontrolovat dobu od podobne polozene otazky …

daleko lepsi by bylo kdyby vyvojari po odeslani nove otazky tazateli jeste nabidli odpovedi drive polozenych podobnych dotazu, teprve pokud by uzivatel neklikl na zadnou z nich by mohl svoji novou otazku polozit, tim by se problem s duplicitami efektivne a elegantne vyresil jednou pro vzdy.
Doplňuji:
oni to ale neudelaji, protoze to jde proti jejich zajmu „byt videt co nejvic na googlu“ a tam jste videt tehdy, kdyz mate statisice stranek plnych ruznych klicovych slov. I duplicitni otazky pridavaji nova klicova slova ktera lze dohledat, takze je v podstate vnimaji jako dobrou vec 🙂 … zajem uzivatele ktery mysli trochu jinak, a chce sluzbu srozumitelnou, ne jen hyperaktivni, jde v tom pripade stranou.

Michal Kole

Spíš by se mělo spravit automatické vyhledávání z již položených otázek a včetně náhledu odpovědí, aby uživatel nemusel klikat.

nebo jiná „podobná“ brzda.

Spoléhat se jen na „uživatele“ že bude nejdřív hledat a pak se zeptá nelze

anonym

dalsi postatny duvod proc provozovatele teto stranky nikdy nezavedou kontrolu duplicit ani decentni naseptavac drive polozenych podobnych dotazu pri pokladani noveho je psychika … novy navstevnik kdyz prijde na tuto stranku a vidi jak se na titulce objevuji nove dotazy neresi zda jsou duplicitni, v ten moment to v nem zanecha pozitivni dojem ze „tady to zije“, zavedeni jakekoliv kontroly duplicit by zpusobilo ze toto pozitivni zapusobeni na nove navstevniky by se omezilo, nebo prakticky zmizelo … je jasne ze ani to neni v zajmu provozovatele.

anonym

jediny kdo by tim neco ziskal je tazatel, ten by totiz zavedenim kontroly duplicit ziskal kvalitnejsi odpovedi na sve otazky. Pro server by totiz nebylo tak obtizne udrzet si odpovidajici kapacity v ruznych oborech, ktere by nebyly frustrovani skutecnosti ze na stejne dotazy odpovidaji stale dokola. Je otazkou zda kvalita odpovedi je pro provozovatele vubec dulezita, mozna ani ne.

anonym

To by mě zajímalo,jestli toto četl Dr.Axl!