Jak desinfikovat poděděné oblečení?

Chtěla bych desinfikovat oblečení, které jsem dostala – existuje přípravek, který zničí 100% všechny „brebery“ (viry, bakterie, plísně, atd.) a přitom nezničí oblečení? A hlavně aby v oblečení nezůstala potom nějaká rezidua z toho desinfekčního přípravku. (Jak například desinfikují secondhandy?)

Odpovědi
Musuko

Moje babička používala naftalín (po důkladném vyprání). No a žádný prostředek není 100%, každá breberka reaguje jinak :)

Jivinho

Naftalín je spolehlivý.

Luciefie

oblečení pořádně vyvařit…teda to bílé, protože barevné by ztratilo barvu…jinak normálně vyprat a jestli máš nějaké oblečení s plísní či nějakými breberkami tak radši vyhodit, protože jak už bylo řečeno každá reaguje jinak