iceT

Jak děláte domácí majonézu?

Pokud tedy děláte majonézu doma…
Doplňuji:
ptám se,protože jsem našla recept na majonézu za pár vteřin,nevěři­la,vyzkoušela a nestačím se divit.Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Prdnu do mixeru 2 celá vejce,trošku soli,zapnu,přilevám olej do zhoustnutí.Pak nasekám cibulku,maličko hořčice,citron,bílý pepř.Ochutnávám,při­soluji,připep­řuji,mám-li přidám nasekané kapary,a co mi v ní nesmí chybět je pažitka.Vše.

Další odpovědi
pokazdejinak

pozor – rozlišujte majonézu a tatarku :)

majonéza do salátů je vajíčko (někde se uvádí jen žloutek) + olej cca 200 ml a mixovat (případně oleje méně a POMALU dolévat dle potřeby)

tatarku dělá asi každý jinak, takže takhle je to u nás doma: majonézu ze 2 vajec, na hodně drobno nakrájenou cibulku, nastrouhanou kyselou okurku, hořčici, citr. šťávu, sůl, pepř… když si chci udělat luxusnější variantu přidám nakrájené kapary, chuťově výraznější je taky s troškou sardelové pasty… doporučuju zkoušet a OCHUTNÁVAT :)

dědapetr

Co potřebujem – 1 lžička ocet, sůl, mletý černý pepř,1dl mléka, 2dl olej.----- Do vysoké nádobky si nalijeme mléko a přiléváme olej – na 1 díl mléka jsou 2 díly oleje. Šleháme ručním tyčovým šlehačem (ne metličkami) do zhoustnutí. Olej přidáváme, dokud není majonéza tuhá.

Vyšlehanou majonézu ochutíme solí, octem, pepřem a hořčicí. Každý si vylepší podle své chuti.
Doplňuji:
Dělá ji dcera a říká ji dietní.

Miroslavst

Neděláme, ale jinak asi takto:
Vezme se mixér do kterého se dá vajíčko, sůl, pepř a popř. další pochutiny.
Zavře se to víčkem a pomalu se tou dírkou ve víčku lije olej až to houstne.
Pak už jen podávat-mňam.