Zlatý

Jak děláte domácí majonézu?

Pokud tedy děláte majonézu doma....
Doplňuji:
ptám se,protože jsem našla recept na majonézu za pár vteřin,nevěřila,vyzkoušela a nestačím se divit.Díky za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Prdnu do mixeru 2 celá vejce,trošku soli,zapnu,přilevám olej do zhoustnutí.Pak nasekám cibulku,maličko hořčice,citron,bílý pepř. Ochutnávám, přisoluji, připepřuji, mám- li přidám nasekané kapary,a co mi v ní nesmí chybět je pažitka.Vše.

Další odpovědi:

Bronzový

pozor - rozlišujte majonézu a tatarku :)

majonéza do salátů je vajíčko (někde se uvádí jen žloutek) + olej cca 200 ml a mixovat (případně oleje méně a POMALU dolévat dle potřeby)

tatarku dělá asi každý jinak, takže takhle je to u nás doma: majonézu ze 2 vajec, na hodně drobno nakrájenou cibulku, nastrouhanou kyselou okurku, hořčici, citr. šťávu, sůl, pepř... když si chci udělat luxusnější variantu přidám nakrájené kapary, chuťově výraznější je taky s troškou sardelové pasty... doporučuju zkoušet a OCHUTNÁVAT :)

Zlatý

Co potřebujem - 1 lžička ocet, sůl, mletý černý pepř,1dl mléka, 2dl olej.----- Do vysoké nádobky si nalijeme mléko a přiléváme olej - na 1 díl mléka jsou 2 díly oleje. Šleháme ručním tyčovým šlehačem (ne metličkami) do zhoustnutí. Olej přidáváme, dokud není majonéza tuhá.

Vyšlehanou majonézu ochutíme solí, octem, pepřem a hořčicí. Každý si vylepší podle své chuti.
Doplňuji:
Dělá ji dcera a říká ji dietní.

Zlatý

Neděláme, ale jinak asi takto:
Vezme se mixér do kterého se dá vajíčko, sůl, pepř a popř. další pochutiny.
Zavře se to víčkem a pomalu se tou dírkou ve víčku lije olej až to houstne.
Pak už jen podávat-mňam.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.