redy

Jak dělají tahle zvířátka?

1)Koza
2)kráva
3)ovce
4)žába

úkol z první třídy

Kámoštin kluk dostal z úkolu 2

Děkuju 😉

Taky bych dostala 2.Kluk od kamarádky dostal první dvojku, a večer měl z toho chudáček teplotu.
Marci správně odpověděla – žába dělá kuňk.

Paní učitelka trvá na tom, že děti si dvojku zaslouží ☹
děkuju za odpovědi.

Nejlepší odpověď
marci1

  1. Kuňk nebo kvák 🙂

Zajímavé jsou zvuky zvířat v jiných jazycích : http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ci­toslovce_zv%C3%AD%­C5%99ec%C3%AD­ch_zvuk%C5%AF

Další odpovědi
Hykam

Snad ze sebe neudělám trotla 🙂

  1. Meee
  2. Buuu
  3. Beee
  4. Kvak

lexx

moc snadné…co takhle želva, ježek, veverka…

ReHu

Učitelka je píp.
Obě odpovědi jsou správné.

http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Citoslovce_zví­řecích_zvuků

mojitek

paní učitelka je tydýt,jinak se to nazvat nedá

zzzlatokopka

Paní učitelka dělá Bůůůůůů.
Chudak malej, někdy špatná známka dítě úplně odradí, na hodně školách malé děti neznámkují, ke to podle mého názoru lepší.

Žába dělá kvak, jsem si tím jistá, máme kousek od domu potok, je jich tam plno.

kapka

Přesně tak :)

redy

zzz,
taky je mi ho líto.Legrace je, že ty rodiče taky nenapadlo to kuňk

gecco

Lexx → a co teprve – jak dělá drak za krkem??
😉

arygnoc

žába dělá hop.
někdy i hop hop. (hip hop?)

;-Q

gecco

;-DD

redy

🙂

anonym

Toto je taky dobrý:
http://www.mo­jevideo.sk/vi­deo/23ea4/doko­nala_imitacia_zvu­kov_zvierat_(jar)­.html

redy

Paní učitelka by měla radost,jak se tu řeší žába 🙂

redy

Musím dodat že celá třída dostala za 2

mosoj

Otázkou zůstává jestli paní učitelka již někdy žábu viděla nebo nedej bože slyšela. Ale i v knihách se lze ledacos dočíst.
Jedničku bych dal těm žáků, kteří by uvedli u žab oba výrazy.

redy

mosoj přesně tak,mluvila sem s kamarádkou, a bylo třeba napsat oboje, protože se učí háčky.
Proto ta dvojka

kapka

Háčky? Proto psali bé, bů a mé? :D

redy

kapka co je na tom tak divnýho?
Učej se postupně.Kup si sešit pro první třídu.
A uvidíš..

kapka

V sesite pro první třídu je nad be, bu a me háček? :O Tak doufám, že od druhý třídy se to už začíná psát normálně. :D :P

kapka

Hele, mě to jen rozesmalo. A úplně vidím tu situaci, jak se paní učitelka snaží děti naučit psát háček: „Tak děti, jak dělá zabicka?“ Těší se na kuňk a ty hadi napíšou všichni kvák. :D Musela být zklamaná, chudera. :D :)

redy

lexx když je to tak snadný proč neodpovíš