Avatar uživatele
postcd

Jak dělá červotoč, zvuk červotoče?

Je někde na netu zvuk roztoče a nebo definice jak se červotoč zvukově projevuje?
Doplňuji:
chyba: ne roztoč ale červotoč.

„Z ´technických´ zdrojů zvuku bych to přirovnal jako opatrné vrtání dřeva tenkým nebozezem.“

no já právě slyším jednou za chvíli zvuky, jako když se nebozezem otočí ve dřevě tak o 1/5 otáčky, slabé..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3746 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

přesně tak nějak,
jako, když můj
kocour maličko
pochrupuje 😁
Doplňuji:
Jak poznáte, že se do vašeho nábytku dal červotoč? Kromě znatelných dírek také podle toho, že se z nábytku sype dřevěný prášek, který za sebou škůdce zanechal v chodbičkách spolu s trusem. V úplném tichu můžete červotoče dokonce i slyšet. Zvuk, který se ozývá při jeho ničení dřeva, se podobá chroupání.
http://reality­.aktualne.cen­trum.cz/porad­na/clanek.phtml?id=73­7293

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zvuk – jemné jakoby škrábání po dřevě (podobně zní, když dřevo ohryzává vosa – pokud jdi to někdy zaznamenal). Z ´technických´ zdrojů zvuku bych to přirovnal jako opatrné vrtání dřeva tenkým nebozezem.
Doplňuji:
Tak zkus vypozorovat, kde zhruba se to ozývá a koukni, jestli najdeš dirky v povrchu a nebo hromádky pilin pod.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Zcela slyšitelně se projevuje zejména ťukáním – tzv. umrlčí hodiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Červotoč hryže, To co je slyšet jsou jeho kusadla která ti baští nožičky od nábytku. V galerii deskové obrazy napadené od červotoče vozívali na ozáření radioaktivitou do výzkumáku v Řeži. A pak restaurátor každou dírku zaplnil jedem a rozpuštěnou kalfůnou v lihuKterá spojila vyhryzané piliny ve dřevě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

hryz hryz ..vyslovuj: chrr chrr

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Jádrohlod

Proboha , kam někteří na ty hlody chodíte ?? To myslíte vážně ? Nebo se Vám jen páří šedá kůra mozková s bílou ? V zásadě jsou tři druhy , hnědý , proužkovaný a umrlčí. Vše se dá vygooglit. Ty údery č.u. jsou vlastně dorozumívací signály mezi nimi. Ve dne nejsou kvůli běžnému hluku v domácnosti slyšet , pouze za nočního ticha. Atd. , atd. Jo , a ty dírky jsou vlastně otvory ,kterými po 2–3 letech opustil dřevo.Ozáření je asi fakt to nejlepší , posíláme tam skříně od radií a pod. To cpaní jedu do dírek je taky síla , nikdy jsem o tom ani neslyšel , no až tady , hmmmm.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

postcd: jo, máš tam červa, klidně ti přijde na linku do prkénka, to už jsem taky zažil ..musíš do toho dřeva mlátit, on má rád klid ,)

před 3745 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

briketka10: to je ono, kocour, chroupání ..bys na to kápla holko ,)

před 3746 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

je to takovej hnusnej zvuk
já Ti ho měla na chalupě a
myslela jsem, že je to myška
on to bídák červotoč a celou
truhlu nám prochodbičkoval
myšky v tom byly nevinně a
mám je ráda..i když je kočky
občas ulovily, ale ten zvuk
se dá přirovnat k chroupání
kočičích granulek to jó tak,
když já jsem v polospánku
a vyruší mě ten můj čičák..

před 3746 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

ale stejně, podle nicku by měl o tom nejvíce vědět jádrohlod, o tom zvuku, jenže já mám praxi, páč mám na jedný chalupě červa plný podlahy http://kpkera­mika.cz/foto/po­dlahy/prkenna_po­dlaha_1.jpg a v noci je to samý hryz chrr hryz chrr ..tak tak asi

před 3745 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

nedělej si prču zjentku 😁

před 3745 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

nedělám ..a na co skladuješ tu truhlu? na tchyni? Tak pak do ní nech nastřelit madla, když ti truhlu sežral červ

před 3745 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

už je v poho natřená ňákým
sajrajtem proti všem červům
a i tesaříkům..
teď poslouchej jó 😁
je to i podobný, jako,
když chroupá myška..
http://www.cer­vodes.eu/inpa­ge/drevokazny-hmyz/

před 3745 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

myslel jsem do tchyně ty truhliku

před 3743 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek