postcd

Jak dělá červotoč, zvuk červotoče?

Je někde na netu zvuk roztoče a nebo definice jak se červotoč zvukově projevuje?
Doplňuji:
chyba: ne roztoč ale červotoč.

„Z ´technických´ zdrojů zvuku bych to přirovnal jako opatrné vrtání dřeva tenkým nebozezem.“

no já právě slyším jednou za chvíli zvuky, jako když se nebozezem otočí ve dřevě tak o 1/5 otáčky, slabé..

Nejlepší odpověď
briketka10

přesně tak nějak,
jako, když můj
kocour maličko
pochrupuje 😁
Doplňuji:
Jak poznáte, že se do vašeho nábytku dal červotoč? Kromě znatelných dírek také podle toho, že se z nábytku sype dřevěný prášek, který za sebou škůdce zanechal v chodbičkách spolu s trusem. V úplném tichu můžete červotoče dokonce i slyšet. Zvuk, který se ozývá při jeho ničení dřeva, se podobá chroupání.
http://reality­.aktualne.cen­trum.cz/porad­na/clanek.phtml?id=73­7293

Další odpovědi
anonym

Zvuk – jemné jakoby škrábání po dřevě (podobně zní, když dřevo ohryzává vosa – pokud jdi to někdy zaznamenal). Z ´technických´ zdrojů zvuku bych to přirovnal jako opatrné vrtání dřeva tenkým nebozezem.
Doplňuji:
Tak zkus vypozorovat, kde zhruba se to ozývá a koukni, jestli najdeš dirky v povrchu a nebo hromádky pilin pod.

beer

Zcela slyšitelně se projevuje zejména ťukáním – tzv. umrlčí hodiny.

elektrikář

Červotoč hryže, To co je slyšet jsou jeho kusadla která ti baští nožičky od nábytku. V galerii deskové obrazy napadené od červotoče vozívali na ozáření radioaktivitou do výzkumáku v Řeži. A pak restaurátor každou dírku zaplnil jedem a rozpuštěnou kalfůnou v lihuKterá spojila vyhryzané piliny ve dřevě.

zjentek

hryz hryz ..vyslovuj: chrr chrr

Jádrohlod

Proboha , kam někteří na ty hlody chodíte ?? To myslíte vážně ? Nebo se Vám jen páří šedá kůra mozková s bílou ? V zásadě jsou tři druhy , hnědý , proužkovaný a umrlčí. Vše se dá vygooglit. Ty údery č.u. jsou vlastně dorozumívací signály mezi nimi. Ve dne nejsou kvůli běžnému hluku v domácnosti slyšet , pouze za nočního ticha. Atd. , atd. Jo , a ty dírky jsou vlastně otvory ,kterými po 2–3 letech opustil dřevo.Ozáření je asi fakt to nejlepší , posíláme tam skříně od radií a pod. To cpaní jedu do dírek je taky síla , nikdy jsem o tom ani neslyšel , no až tady , hmmmm.

zjentek

postcd: jo, máš tam červa, klidně ti přijde na linku do prkénka, to už jsem taky zažil ..musíš do toho dřeva mlátit, on má rád klid ,)

zjentek

briketka10: to je ono, kocour, chroupání ..bys na to kápla holko ,)

briketka10

je to takovej hnusnej zvuk
já Ti ho měla na chalupě a
myslela jsem, že je to myška
on to bídák červotoč a celou
truhlu nám prochodbičkoval
myšky v tom byly nevinně a
mám je ráda..i když je kočky
občas ulovily, ale ten zvuk
se dá přirovnat k chroupání
kočičích granulek to jó tak,
když já jsem v polospánku
a vyruší mě ten můj čičák..

zjentek

ale stejně, podle nicku by měl o tom nejvíce vědět jádrohlod, o tom zvuku, jenže já mám praxi, páč mám na jedný chalupě červa plný podlahy http://kpkera­mika.cz/foto/po­dlahy/prkenna_po­dlaha_1.jpg a v noci je to samý hryz chrr hryz chrr ..tak tak asi

briketka10

nedělej si prču zjentku 😁

zjentek

nedělám ..a na co skladuješ tu truhlu? na tchyni? Tak pak do ní nech nastřelit madla, když ti truhlu sežral červ

briketka10

už je v poho natřená ňákým
sajrajtem proti všem červům
a i tesaříkům..
teď poslouchej jó 😁
je to i podobný, jako,
když chroupá myška..
http://www.cer­vodes.eu/inpa­ge/drevokazny-hmyz/

zjentek

myslel jsem do tchyně ty truhliku