sejtanka

Jak definovat přesný význam slova"potenciál"?

Doplňuji:
Jo Sajmone,pokud ho něco nezezobne,co?:-))))jinak dík všem.

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Třeba když někomu řekneme, že má potenciál, chceme tím říci, že kdyby na sobě začal makat, tak z něho něco bude.

Další odpovědi
dědapetr

souhrn schopností, celková možnost něco udělat

hanulka11

má hodně významů
například … Osobní potenciál je souhrn všech vašich vlastností a schopností- které využijete např.co nejlépe při svém zaměstnání

a nyní podle chytrých stránek

•označuje všechny kognitivní, afektivní a praktické předpoklady a výkony, které může jedinec rozvinout nebo kterých může dosáhnout a jejichž rozvoj či dosažení lze podporovat motivací, vůlí, úsilím, používáním, učením a životními zkušenostmi.
www.mladezvak­ci.cz/slovnicek-pojmu/

http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&rls­=com.microsof­t:cs:IE-SearchBox&rlz=1I­7ADRA_cs&defl=cs&q=de­fine:potencial&sa=X&e­i=FzeKTYvqCcrrsga­ci4GoDA&ved=0CBcQ­kAE