mosoj

Jak definovat časově slovo „teď“ ?

Není to vůbec jednoduché a souvisí to s časem

Nejlepší odpověď
annas

Z pohledu fyziky teď vlastně „neexistuje“. Píši teď odpověď, teď se dívám na obrázek. Souvisí se světlem.

Světlo se pohybuje konečnou rychlostí, to vyžaduje určitý čas pro to, aby se obrázek či text z této stránky dostalyl do oka. Takže vidíme slovo tak, jak vypadalo nějakou chvíli v minulosti"..

Čas, který uplyne, abychom slovo či orázek viděli právě teď, trvá jednu nanosekundu, nebo jednu miliardtinu sekundy. To je tedy teď,. .

Stejné to je, když se díváme na osobu či jiný objekt. Takže teď se jistým způsobem „zpožďuje“.

Podle http://www.pbs­.org/wgbh/nova/blog­s/physics/2014/06/th­ere-is-no-now/

Další odpovědi
shaman88

Teď:

  • v 7:02 Středoevropského standardního času (CET, UTC+1) dne 24. 12. 2016
  • na planetě Země, která je součástí galaxie Mléčná dráha
  • jsem klikl na tlačítko „ODESLAT“

Drap

V tomto okamžiku

Kepler

Já bych to pojmenoval jako bezrozměrný bod pohybující se na fiktivní časové ose směrem do budoucnosti. Co je před tímto bodem nazýváme minulostí a co je za ním budoucností. Mezi oběma pojmy existuje princip kauzality – vztah příčiny a následku. Nevím, možná je to blbost, protože ani neumíme definovat čas.

hapiky

Řešit vědecky co je teď, případně tady a teď je těžké, pokud nemáme dostatek informací jaká je spojitost času, prostoru, rychlosti, rozměru, gravitace atd…kvantová fyzika by stejně popřela vše, i kdybychom měli o tom už jasno. V běžném životě lidí a pro nás obyčejné smrtelníky znamená teď řekněme 1sec. probíhajícího času. Nikdy ale přesně nezměříme např. kdy přesně a jak dlouho trval nějaký nápad, protože ani dnes přesně nevíme jak a kde nápady vznikají.

df

Podle me je „ted“ neustale a nic jineho neni.