Jak dceři vysvětlit aby neuspěchala sex ...

Ahoj, chci se jen poradit, má skoro 17ti letá dcera je stále ještě panna, já jsem na ni moc pyšná jaká je a ona říká že na sex neni ještě připravená. Není to tím že by kluci o ni neměli zájem, ona je opravdu moc hezká, a to neřikam proto že jsem její mamka, ale vždy když kluk chce po ni sex tak ona odmítne s tím že ještě nechce a že až tak po 17 roku. V poslední době si myslím že je na ni vyvíjen tlak z okolí, že kamarádky již sex měli a bojím se aby jen proto neudělala nějakou chybu. Doma spolu o všem mluvíme otevřeně, jsem s dětmi sama a tak upřímnost a důvěra je u nás velmi důležitá. Ted ale nevím jak dceři vysvětlit aby neurychlila to co sama ještě nechce jen proto aby nebyla pozadu a kluci ji brali :( poradíte mi tu někdo. moc vám děkuji :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud sama nechce, ale má pocit, že kvůli okolí musí, tak ať trochu zalže a řekne okolí, že si už užila a že to považuje za natolik intimní záležitost, že se o tom s nikým bavit nebude. Vždyť to nemusí být spolužák, ale třeba fiktivní kamarád z nějaké akce.
Jinak to co radí baghíra říci, aby až přijde čas, skutečně bez antikoncepce ani ránu.
A první milování by mělo být (stejně jako ty další po celý život) od sdrce. Ne z povinnosti k okolí. Na oboje bude vzpomínat a buď s příjemným pocitem a nebo s pocitem zbytečnosti.
A nemít kluka i v 20 letech není žádná ostuda. Dost takových děvčat běhá okolo nás a nemají s tím problém. Větší kolikrát mají ty, co začaly brzy a berou to vše jako běžnou věc a ne jako součást vztahu dvou lidí kteří se mají rádi a mohou si důvěřovat..

Další odpovědi:

Zlatý

Místo vysvětlování urychlování a neurychlování je mnohem prospěšnější vysvětlit kvalitní antikoncepci (a nejen vysvětlit, nýbrž i používat). Protože co má přijít, tak přijde, bez ohledu na rodiče :)

Zlatý

To je krásné, ta otevřenost mezi Vámi i to její panenství v 17 letech. Myslím, že má ty své priority dost srovnané sama, nebála bych se toho.

Pokud na to bude připravena a máte doopravdy takový vztah jaký píšete, jistě příjde zavámi (už jen z toho důvodu, že bude potřebovat antikoncepci a od vás na ní peníze ...). Jinak být vámi tak jí s tím moc neotravuju, jinak by mohla také cítit určitý tlak od vás. Radím vám tedy bud počkat a nebo, pokud to nevydržíte si s ní otevřeně jednorázově promluvit o tom, co už asi vý, že by se sexem měla počkat na toho pravého...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 397
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.