Roseinka

Jak dát výpověď ve zkušební době tak, abych nemusela přijít do práce?

Jsem 3. den v práci a dozvěděla jsem se, že jsem nalítla podvodníkům (Vždy když přijmou novou slečnu, tak před skončením zkušební doby jí dají na výběr – buď podepíše dodatek, že se jí smlouva změní z doby neurčité na dobu určitou, což jsou jen 3 měsíce další práce nebo odejde.). Nechci tam být zbytečně, kor když mi dopředu tuto skutečnost neoznámili. Chci dát výpověď, ale nechci už přijít do práce, protože se chci vyhnout nepříjemným dotazům a pohledům. Je možné, že v pátek odejdu normálně po pracovní době, půjdu na poštu a odešlu doporučeně výpověď tak, aby jim přišla hned v pondělí? Nemusím pak tedy v pondělí přijít? Prosím o radu i jak by měla taková výpověď správně vypadat. Velmi spěchá, předem moc děkuji.

Nejlepší odpověď
pusinka50

V případě zrušení pracovního poměru ve zkušební době podle § 66 Zákoníku práce není třeba uvádět jakýkoliv důvod výpovědi.

Podle úpravy Zákoníku práce od 1.1.2012 musí být oznámení o skončení pracovního poměru provedeno písemně, jinak je neplatné a je účinné ke dni doručení druhé straně, pokud v něm není uvedena pozdější doba skončení pracovního poměru ve zkušební době.

Takže ti radím, abys to na poštu podala již zítra, aby to zaměstnavatel v pondělí obdržel, datum skončení bude k pondělí.

Stačí napsat jen věta, že žádáš o ukončení pracovního poměru ve zkušební době podle § 66 Zákoníku práce. Konec, datum + podpis, tečka

Další odpovědi
Drap

Výpověď můžeš zaslat poštou, ale bez toho aby jsi tam šla vyřídít doklady, popřípadě další věci, to nepůjde.

Kamilovo

Ahoj, já jsem taky podával výpověď ve zkušební době a postupoval jsem následovně: Sepsal jsem výpověď dle návodu z https://www.1job­.cz/prispevek/jak-sepsat-vypoved-z-prace , potom jsem šel na poštu a výpověď jim poslal. Předtím jsem však měl vše dohodlé s šéfem, protože i on poznal, že práce mi nevyhovuje, takže mi vyšel co nejvíc vstříc.