bananecek

Jak dát krém do dortu?

Ahoj, zkusim se zeptat i tady – existuje nějaký krém do dortu, který se dá péct i s tim dortem? Nebo je nutný ten dort upéct, pak ho teprv nějak rozříznout a ten krém tam nějak jako namazat/vložit? :) Neumim si představit co krém udělá, když se upeče…jako vyteče? Mám dojem, že když to pak budu rozřezávat a ten krém tam nějak násilně cpát, že to celý skončí na zemi :D Díky…

Nejlepší odpověď
briketka10

krém by měl být hustý a po rozříznutí korpusu /dortu/ se namazat mezi obě poloviny a nemusíš se bát necpe se tam násilím jen opatrně vrstvu namažeš..
přeji hodně štěstí :)

Další odpovědi
Nikkol

Korpus je lepší péct minimálně den předem. Na noc ho dát do lednice. Když je pěkně vychlazený tak se neláme a jde dobře rozříznout. Po rozříznutí ho namažeme tence třeba marmeládou aby se nám krém nevsáknul do těsta , a pak na ni namažeme krém.Na něj pak položíme další část korpusu. Atd… Hotový dort dáme opět prochladit do lednice.

Damiana

Ano, existuje. Ale nenazvala bych to přímo krémem, spíš jemnou náplní. Občas dělám pudinkovo- tvarohovou (ve smetaně uvařený vanilkový pudink, VaCu, promíchat s tvarohem, žloutky a sněhem z bílků). Dám na skoro upečený korpus, zapeču a přeliji slabou vrstvou piškotového těsta. Dopeču a nechám ztuhnout do úplného (vychlazení). Ještě šoupnu na chvíli do lednice, protože musí být opravdu pevný. Je to docela pracné, ale dost dobré. 🙂
Klasický dort ale musíš připravit tak, jak popisují kolegyně. Základ je pevný korpus (můžeš proříznoout i několikrát) a hustý, nestékající krém. Pomazat i strany (nebo ho polít třeba čokoládou) dozdobit krémem a hotovo.
Dort je o trpělivosti a zručnosti – přeji ti dostatek obého. 🙂